Conectați-vă la orice ERP

REST API-ul deschis al SkyPlanner se conectează la sisteme ERP, MES și operaționale, inclusiv ERP-uri interne. Construiți integrarea pe cont propriu sau lăsați echipa noastră să vă ajute.

Funcționează și independent — o integrare ERP este opțională, nu obligatorie.

Discutați un proiect de integrare

Se conectează cu sisteme ERP și MES precum

Resurse

Salariu manager producție Ungaria 2026

844.263–1.677.015 HUF brut/lună pentru managerii de producție din Ungaria. Vezi venitul anual, echivalentele în euro și comparația cu Germania.

SkyPlanner Specialist în planificarea producției, SkyPlanner Actualizat 3 octombrie 2026 4 min de citit
Ghiduri salariale pentru manageri de producție

Salariul managerului de producție în Ungaria: venit lunar și anual

Salariul brut lunar al unui manager de producție în Ungaria se încadrează între 844.263–1.677.015 HUF, adică aproximativ 2.287–4.543 € pe lună.

Intervalul acoperă 80% dintre respondenții din categoria Management / Production Manager de pe Fizetesek.hu (verificat la 3 octombrie 2026). HUF este forintul maghiar, scris și Ft.

Perioada de platăSalariu brut în HUFEchivalent calculat în euro
Lunar844.263–1.677.015 HUFAproximativ 2.287–4.543 €
Anual, calculat ca salariul lunar ×1210.131.156–20.124.180 HUFAproximativ 27.442–54.510 €

Sumele în euro sunt calculate la cursul de referință pentru forintul maghiar al Băncii Centrale Europene de 369,18 HUF pentru un euro, din 2 octombrie 2026, rotunjite la cel mai apropiat euro. Sumele anuale sunt calculate din douăsprezece plăți lunare.

Ce influențează salariul managerului de producție în Ungaria?

Regiunea, durata experienței și dimensiunea companiei sunt principalii factori salariali indicați de Fizetesek.hu. Rapoartele sale salariale defalcă, de asemenea, salariile după nivelul de educație și vârstă. Acestea vă oferă puncte concrete de comparație pentru locația, etapa de carieră și angajatorul dvs.

Rolul combină conducerea producției cu responsabilitatea pentru planuri, bugete și performanță. Atribuțiile obișnuite includ coordonarea proceselor și capacității de producție, motivarea echipei de producție, îmbunătățirea utilizării resurselor și colaborarea cu alte departamente. Experiența în aceste domenii vă ajută să arătați cum puteți contribui la o afacere de producție.

Descrierea postului de manager de producție explică aceste responsabilități; un manager de producție conduce producția și echipele, în timp ce un planificator de producție se concentrează pe planificare și programare.

Ungaria în comparație cu Germania

Intervalul anual calculat pentru Ungaria este de aproximativ 27.442–54.510 €. Hays raportează un salariu brut anual mediu de 64.000 € pentru managerii de producție din Germania, echivalent cu aproximativ 5.333 € pe lună, calculat prin împărțire la douăsprezece. Valoarea pentru Germania este peste capătul superior al intervalului convertit pentru Ungaria.

Pentru cifrele salariale din Germania și factorii care le influențează, consultați salariul managerului de producție în Germania.

Programarea producției cu SkyPlanner APS

SkyPlanner APS este un software de planificare și programare avansată pentru producția discretă. Acesta programează operațiile de producție ținând cont de disponibilitatea materialelor, schimburi, priorități și datele de livrare. Planificatorii stabilesc prioritățile, iar AI generează programul. Cronologia Gantt interactivă face vizibilă activitatea programată.

SkyPlanner se integrează cu orice sistem ERP sau MES prin REST API deschis. Explorați funcționalitățile de programare a producției și programați o demonstrație pentru a discuta despre nevoile dvs. de producție.

Întrebări frecvente

Cât câștigă lunar un manager de producție în Ungaria?

Intervalul brut lunar este de 844.263–1.677.015 HUF, aproximativ 2.287–4.543 €. Acesta acoperă 80% dintre respondenții din categoria Production Manager. Înmulțirea cu douăsprezece oferă un interval anual calculat de 10.131.156–20.124.180 HUF, aproximativ 27.442–54.510 €.

Cât câștigă anual un manager de producție în Ungaria?

Intervalul anual calculat este de 10.131.156–20.124.180 HUF brut, aproximativ 27.442–54.510 €. Acesta reprezintă intervalul lunar înmulțit cu douăsprezece.

Cifrele salariale din Ungaria sunt brute sau nete?

Cifrele reprezintă salariul brut înainte de rețineri. Salariul net este suma primită după impozite și alte rețineri.

Ce influențează salariul unui manager de producție în Ungaria?

Fizetesek.hu indică regiunea, durata experienței și dimensiunea companiei drept principalii factori care influențează salariul.

Cum se compară salariul managerului de producție din Ungaria cu cel din Germania?

Intervalul anual brut calculat pentru Ungaria este de aproximativ 27.442–54.510 €, în timp ce Hays raportează o medie de 64.000 € brut pe an în Germania, aproximativ 5.333 € pe lună, calculată prin împărțire la douăsprezece.

SkyPlanner

Specialist în planificarea producției, SkyPlanner

Creați un program de producție mai clar cu SkyPlanner

Conectați-vă datele, examinați primul plan și asigurați-vă că planificatorii păstrează controlul asupra fiecărui program de producție pus în aplicare.